Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Nezamestnanosť v SR sa vyvíja horšie ako priemer OECD

Kategória: Spravodajstvo

Priemerná nezamestnanosť v krajinách Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj sa v decembri medzimesačne nezmenila, ale na Slovensku stúpla. Nezamestnanosť v eurozóne sa v decembri stabilizovala.

BRATISLAVA 12. februára (SITA) - Priemerná miera nezamestnanosti v členských krajinách Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) sa v decembri v porovnaní s predošlým mesiacom nezmenila a zostala na úrovni 8 %. OECD o tom informovala v utorok. Nezamestnanosť v eurozóne bola prvýkrát od mája 2011 stabilná dva mesiace po sebe, a to na úrovni 11,7 %. predtým 17 mesiacov nepretržite rástla. Na Slovensku sa však nezamestnanosť v decembri oproti novembru zvýšila, a to na 14,7 % z úrovne 14,5 %.

Trendy vývoja nezamestnanosti v porovnaní so situáciou na začiatku ekonomickej a finančnej krízy sa v rámci jednotlivých členských štátov OECD v decembri výrazne líšili. Nezamestnanosť v USA bola stabilná na úrovni 7,8 % a v Kanade klesla o 0,1 percentuálneho bodu na 7,1 %. V Nemecku bola tiež stabilná, a to vo výške 5,3 %. V Japonsku nezamestnanosť v decembri stúpla o 0,1 percentuálneho bodu na 4,2 %, ale bola blízko svojej predkrízovej úrovni. Naopak nový vrchol v decembri dosiahla nezamestnanosť v niekoľkých iných krajinách, napríklad vo Francúzsku (10,6 %), Taliansku (11,2 %) či v Portugalsku (16,5 %). Z Grécka boli k dispozícii údaje za október, kedy tam bola nezamestnanosť 26,8 %.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.