Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Nemecko výrazne zlepšilo daňové príjmy

Kategória: Spravodajstvo

Daňové príjmy Nemecka sa v júli medziročne zvýšili o 8,6 % na 43,1 mld. eur

 

 

 

BERLÍN 20. augusta (SITA, Reuters) - Nemecké daňové príjmy v júli výrazne vzrástli. Podľa údajov, ktoré zverejnilo v pondelok ministerstvo financií v Berlíne, sa medziročne zvýšili o 8,6 % na 43,1 mld. eur. Výber dane z príjmu v siedmom mesiaci roka vzrástol o 8,2 %. K vyšším daňovým príjmom prispieva v najväčšej európskej ekonomike klesajúca nezamestnanosť, ktorá sa pohybuje v blízkosti najnižších úrovní od zjednotenia krajiny začiatkom 90. rokov minulého storočia.

Po silnom štarte v prvých troch mesiacoch roka nemecká ekonomika v druhom kvartáli spomalila rast na 0,3 %. Aktuálne čísla poukazujú na pokles objednávok a produkcie v priemysle, pričom oslabujú aj dovozy a export. Podľa ministerstva financií v Berlíne tak možno očakávať, že hospodárstvo v zostávajúcej časti roka vstúpi do "pokojnejších vôd". Ministerstvo ďalej konštatuje, že krajina stále viac čelí negatívnym dopadom slabého dopytu z eurozóny. Určitú vzpruhu tradične exportne orientovanej ekonomike by mohla naopak poskytnúť domáca spotreba.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.