Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Nelegálny hazard na internete je pod kontrolou

Kategória: Spravodajstvo

Na zozname zakázaných webových stránok s nelegálnym hazardom je v týchto dňoch aktuálne 148 webstránok.

Bratislava 6. apríla (TASR) - Zo zoznamu už finančná správa vyradila 21 subjektov, keďže zakázané ponuky prestali poskytovať.
      Kontrola nelegálneho hazardu na internete je v kompetencii finančnej správy od júla 2017. Vyplynula jej z novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Jej zamestnanci podnikli príslušné kroky doteraz už voči 308 webovým sídlam so zakázanou ponukou, pričom 11 subjektov prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy. Subjekty, ktorým bola zaslaná oficiálna výzva, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili, pričom na základe výzvy tak urobilo 113 z nich.
      Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a už 73 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom." Informovala TASR Ivana Skokanová, hovorkyňa finančnej správy.
      Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500.000 eur. Finančná správa opätovne upozorňuje, že využívanie nelegálnych webových sídiel môže spôsobiť problémy aj ich používateľom, ktorí sú vystavení riziku straty investovaných peňazí. Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete je verejne dostupný na portáli finančnej správy v časti "Hazardné hry".

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.