Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Národná bločková lotéria má prvého výhercu

Kategória: Spravodajstvo

Národná bločková lotéria bude pokračovať najbližším žrebovaním 14. októbra. Podľa šéfa TIposu Ladislava Kriška je do ďalšieho kola registrovaných už viac než 600 tisíc bločkov.

BRATISLAVA 1. októbra (SITA) - Národná bločková lotéria už má prvého výhercu. Hlavnú výhru 10 tisíc eur mu zabezpečila registrácia bločku v hodnote 6,31 eura. Ten svoj víťazný bloček zaregistroval cez internet 17. septembra. Získal ho po nákupe v supermarkete Fresh Labaš v košickej mestskej časti Šaca. "Víťaz registroval v prvom kole spolu 183 pokladničných bločkov z 15-tich rôznych predajní," povedal na utorkovom tlačovom brífingu minister financií Peter Kažimír.

Podľa šéfa finančnej správy Františka Imreczeho kontrolóri ukončili overovanie pravosti bločkov zaregistrovaných v prvom kole lotérie do 48 hodín. "Kontrolóri nemuseli využiť ani jedného náhradníka z ďalších 20-tich vyžrebovaných, keďže prvých 10 výherných bločkov bolo pravých," povedal Imrecze.

Spomedzi výherných bločkov mal najnižšiu hodnotu 1,52 eura pokladničný bloček, ktorého majiteľ skončil na druhom mieste a vyhral tritisíc eur. Najvyššiu hodnotu, až 15,46 eura mal bloček, ktorého majiteľ skončil na treťom mieste a vyhral 2,5 tisíca eur.

Národná bločková lotéria bude pokračovať najbližším žrebovaním 14. októbra. Podľa šéfa Tiposu Ladislava Kriška je do ďalšieho kola registrovaných už viac než 600 tisíc bločkov. Následne sa bude konať tretie žrebovanie hry Prvá šanca. V rovnaký deň budú vyžrebovaní aj víťazi prvého kola hry Druhá šanca, kde sa hrá o automobily.

Národná bločková lotéria odštartovala 16. septembra tohto roku, pričom spotrebitelia môžu do nej zapojiť bločky s hodnotou vyššou ako 1 euro vydané od 1. septembra. Lotéria bude prebiehať v dvoch kolách, ktoré Tipos nazval prvá šanca a druhá šanca. V rámci prvej šance môžu súťažiaci raz za 14 dní vyhrať peňažnú výhru vo výške až 10 tis. eur. V druhej šanci raz za 28 dní bude výhrou osem áut v hodnote 10 tis. eur, pričom z každého samosprávneho kraja vyžrebujú jedno auto. Cieľom bločkovej lotérie je zníženie únikov na dani z pridanej hodnoty.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.