Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Náklady práce v EÚ aj v eurozóne na konci vlaňajška vzrástli

Kategória: Spravodajstvo

Náklady práce v eurozóne rovnako ako v celej Európskej únii (EÚ) v posledných troch mesiacoch vlaňajška vzrástli. Informovala o tom agentúra APA.

Luxemburg 18. marca (TASR) - Náklady práce v eurozóne rovnako ako v celej Európskej únii (EÚ) v posledných troch mesiacoch vlaňajška vzrástli. Informovala o tom agentúra APA.
      Hodinové náklady práce sa vo 4. kvartáli 2015 v Európskej únii medziročne zvýšili o 1,9 % a v eurozóne o 1,3 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.
      Spomedzi členských štátov únie najprudšie stúpli náklady práce v Rumunsku (+11,4 %), za ktorým nasledujú Česko (+8,6 %), Lotyšsko (+7,7 %), Bulharsko (+5,8 %), Slovensko (+5,3 %) a Rakúsko (+5,2 %). V Británii vzrástla cena práce o 3,4 %, v Nemecku o 2,1 %, v Španielsku o 1,5 % a vo Francúzsku o 1,3 %. V Írsku náklady práce stagnovali a v Taliansku a na Cypre klesli o 0,8 %, v Holandsku o 0,4 % a v Luxembursku o 0,1 %.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.