Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Najhodnotnejšou značkou sveta sa stal Google

Kategória: Spravodajstvo

Google sa podľa každoročného rebríčka BrandZ spoločnosti Millward Brown stal najhodnotnejšou značkou sveta.

New York 8. júna (TASR) - Google sa podľa každoročného rebríčka BrandZ spoločnosti Millward Brown stal najhodnotnejšou značkou sveta. Firma ohodnotila internetový gigant na 229,2 miliardy USD (201,97 miliardy eur), čo predstavuje medziročný nárast o 32 %. Informovala o tom agentúra DPA.
      Dôvodom pre víťazstvo Google sa stala stratégia v oblasti inovácií. Google, napríklad, nedávno ohlásil víziu, v rámci ktorej chce umelú inteligenciu priviesť do bežného života.
      Apple, ktorý vlani zosadil Google z prvého miesta v rebríčku, svoje postavenie v tomto roku stratil. Trhová hodnota značky klesla o 9 % na 228,5 miliardy USD. Na ďalších miestach sa nachádzajú Microsoft (121,8 miliardy USD, +5 %), telekomunikačný koncern AT&T (107,4 miliardy USD, +20 %) a Facebook (102,5 miliardy USD, +44 %).
      Najhodnotnejšou nemeckou značkou sa stal SAP, ktorý sa s 39 miliardami USD usadil na 22. mieste. Hneď po ňom nasleduje Deutsche Telekom s hodnotou 33,7 miliardy USD. Automobilový koncern BMW sa zaradil na 33. miesto s hodnotou 26,8 miliardy USD, na 39. mieste sa nachádza Mercedes-Benz so sumou 22,7 miliardy USD.
      Millward Brown vypracúva rebríček na základe analýzy výsledkov hospodárenia, prieskumov mienky spotrebiteľov a prognóz. V poradí ide o 10. zverejnenú štúdiu. Podobný rebríček vypracúva aj spoločnosť Interbrand, v ňom bol naposledy na prvom mieste Apple a Google až za ním.
      (1 EUR = 1,1348 USD)

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov