Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Na podanie daňového priznania zostávajú dva týždne

Kategória: Spravodajstvo

Podľa hovorkyne finančnej správy Patrície Macíkovej je potrebné do 31. marca nielen podať daňové priznanie, ale daň aj zaplatiť.

BRATISLAVA 17. marca (SITA) - Na podanie daňového priznania na daň z príjmov za rok 2013 ostávajú občanom a firmám posledné dva týždne. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Ako ďalej uviedla, ak túto lehotu subjekty nestíhajú, môžu oznámiť na daňový úrad odklad o tri, resp. o šesť mesiacov, ak majú za minulý rok aj príjmy zo zahraničia. "Do 31. marca 2014 je potrebné nielen podať daňové priznanie, ale daň aj zaplatiť," pripomenula Macíková.

Zároveň dodala, že firmy môžu na podanie daňového priznania využiť tri spôsoby. Daňové priznanie môžu poslať elektronicky prostredníctvom aplikácie eDane Java alebo portálu finančnej správy, prípadne ho môžu poslať v papierovej podobe poštou, či priniesť do podateľne daňových úradov. Riešením ako predísť chybám je podľa Macíkovej podať daňové priznanie elektronickou formou. "Dohodu o elektronickej komunikácii je možné podpísať na miestnom príslušnom daňovom úrade," uviedla hovorkyňa s tým, že táto dohoda je bezplatná a umožňuje neobmedzenú komunikáciu s daňovým úradom. Firma teda nie je limitovaná na otváracie hodiny pošty či podateľne daňového úradu.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.