Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Na odložené priznanie k dani z príjmov ostáva daňovníkom necelý mesiac

Kategória: Spravodajstvo

Viac ako 125.000 občanov a firiem si odložilo podanie priznania k dani z minuloročných príjmov na jún tohto roka.

Bratislava 2. júna (TASR) – Viac ako 125.000 občanov a firiem si odložilo podanie priznania k dani z minuloročných príjmov na jún tohto roka. Do 30. júna 2015 je potrebné podať daňové priznanie a daň aj zaplatiť. Časť dane môžu poukázať aj neziskovým organizáciám.
      "Daňové priznanie k príjmu za rok 2014 podáva každý, koho príjem za minulý rok bol vyšší ako 1901,67 eura a ak ročné zúčtovanie nerobil jeho zamestnávateľ. Sadzba dane je 19 %. Ďalšie základné číselné údaje sú verejnosti k dispozícii na portáli finančnej správy www.financnasprava.sk. Pre právnické osoby platí, že daňové priznanie je povinná podať každá firma bez ohľadu na výšku príjmov v roku 2014," informovala TASR hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Patrícia Macíková. Pripomenula, že platitelia dane z pridanej hodnoty (DPH) majú povinnosť posielať priznanie elektronicky.
      Podanie si mohli odložiť daňovníci najviac o tri mesiace oproti riadnemu termínu (31.3.), teda do 30. júna, ak mali vlani príjmy len na Slovensku. Ak mali v roku 2014 príjmy zo zdrojov v zahraničí, maximálna lehota na odklad je šesť mesiacov, teda do 30. septembra. Túto možnosť využili desaťtisíce daňovníkov. Mesačný posun oproti termínu, do 30. apríla, využilo asi 3800 subjektov. Dvojmesačný odklad, do konca mája, si zvolilo takmer 3700 daňovníkov. Pre najdlhší možný odklad, teda tri mesiace, sa rozhodlo takmer 125.500 daňových subjektov s príjmom len zo Slovenska.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.