Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Na odložené daňové priznania zostáva posledný týždeň

Kategória: Spravodajstvo

Lehotu na podanie daňového priznania si mohol predĺžiť každý subjekt, ktorý mal v roku 2012 príjmy aj zo zahraničia, a to o tri mesiace.

BRATISLAVA 24. júna (SITA) - Takmer 21 tisíc občanov a firiem má posledný týždeň na splnenie si povinnosti podať odložené daňové priznanie. Upozorňuje na to Finančné riaditeľstvo SR, podľa ktorého bola lehota na podanie priznaní predĺžená tým subjektom, ktoré mali v minulom roku príjem aj zo zahraničia. "Daňové priznanie majú povinnosť podať najneskôr 1. 7. 2013 a do tohto dátumu aj zaplatiť daň," informuje finančné riaditeľstvo.

Lehotu na podanie daňového priznania si mohol predĺžiť každý subjekt, ktorý mal v roku 2012 príjmy aj zo zahraničia, a to o tri mesiace. Oznam bolo potrebné doručiť na miestne príslušný daňový úrad do termínu podania riadneho daňového priznania, teda do 2. apríla 2013. Na základe oznámenia si odložilo daňové priznanie 19 821 fyzických osôb a 1 144 právnických osôb.

"Takto predĺženú lehotu je možné v odôvodnených prípadoch opätovne predĺžiť najviac o tri kalendárne mesiace. Ďalšie predĺženie je možné na základe žiadosti daňovníka," uvádzajú daniari. Na základe žiadostí bolo pritom povolené opätovné predĺženie lehoty u jedného daňového subjektu, a to právnickej osoby.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.