Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Ministri financií EÚ odsúhlasili zdanenie finančných transakcií

Kategória: Spravodajstvo

Šéfovia rezortov financií vyjadrili súhlas s tým, aby zdanenie finančných transakcií na svojich územiach zaviedli Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Rakúsko, Portugalsko, Belgicko, Estónsko, Grécko, Slovensko a Slovinsko.

BRUSEL 22. januára (SITA, Reuters) - Väčšina ministrov financií Európskej únie v utorok hlasovala za to, aby Nemecko, Francúzsko a ďalších deväť členských štátov eurozóny mohlo pripravovať zavedenie dane z finančných transakcií. Uviedli to dvaja predstavitelia, ktorí sa zúčastnili stretnutia ministrov. Hlasovanie otvorilo cestu pre Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Rakúsko, Portugalsko, Belgicko, Estónsko, Grécko, Slovensko a Slovinsko, aby na svojich územiach zaviedli daň z finančných transakcií.

"Rozhodnutie o zdanení finančných transakcií prostredníctvom rozšírenej spolupráce bolo prijaté," povedal jeden z predstaviteľov, ktorý sa zúčastnil na rokovaní. "Veľká Británia, Luxembursko, Česká republika a Malta sa hlasovania zdržali," dodal.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.