Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

MH žiada elektronickú komunikáciu firiem s úradmi práce

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

Zavedenie elektronickej komunikácie podnikateľských subjektov vo vzťahu k úradom práce by podľa rezortu hospodárstva znamenalo odbúranie administratívneho zaťaženia pre podnikateľov v odhadovanej výške 206 tis. eur

 

 

 

BRATISLAVA 4. novembra (SITA) - Novela zákona o službách zamestnanosti, ktorej návrh predložil rezort práce a sociálnych vecí, podľa ministerstva hospodárstva (MH) nezohľadňuje úlohu z uznesenia bývalej vlády na zlepšenie podnikateľského prostredia na Slovensku. Ministerstvo práce má podľa tejto úlohy do konca tohto roka pripraviť legislatívny a technický rámec umožňujúci elektronickú komunikáciu podnikateľských subjektov vo vzťahu k úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. "Keďže ide o úlohu schválenú platným uznesením vlády, považujeme za potrebné v rámci predloženého návrhu prijať i takúto platformu, ktorej zavedenie by znamenalo odbúranie administratívneho zaťaženia pre podnikateľov v odhadovanej výške 206 tis. eur," odkázal rezort hospodárstva ministerstvu práce počas pripomienkového konania k novele zákona o službách zamestnanosti.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR dostalo k návrhu novely zákona o službách zamestnanosti 385 pripomienok, z toho 130 zásadných. Novelou zákona chce rezort od apríla budúceho roka zrušiť dvanásť príspevkov pre nezamestnaných a na ďalších osem príspevkov nemá byť právny nárok. Evidovaní nezamestnaní už nemajú mať možnosť privyrobiť si na dohody a na úrady práce nemajú chodiť raz mesačne, ale podľa pokynov úradov práce.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.