Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

MDVRR podporí cestovný ruch dotáciami vo výške 3,4 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Komisia pridelila dotácie 30 oblastným organizáciám cestovného ruchu a 2 krajským organizáciám cestovného ruchu.

BRATISLAVA 4. júla (SITA) - Desiatky projektov na skvalitnenie cestovného ruchu a nové služby pre domácich a zahraničných turistov podporí Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR) dotáciami vo výške takmer 3,4 mil. eur. Vo štvrtok o tom rozhodla komisia, ktorá hodnotila žiadosti krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu o poskytnutie dotácií na čele so štátnym tajomníkom Františkom Palkom. "Vďaka týmto dotáciám dostanú regióny po celom Slovensku unikátnu možnosť realizovať zaujímavé projekty, aby prilákali turistov. Skúsenosti z minulého roka ukázali, že práve takáto podpora má veľký potenciál pretaviť sa do nárastu turistov," povedal Palko.

Komisia pridelila dotácie 30 oblastným organizáciám cestovného ruchu a 2 krajským organizáciám cestovného ruchu. Najvyššiu dotáciu, a to vo výške 767 tis. eur, dostala oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Tieto prostriedky sú určené na viaceré projekty, napríklad na budovanie zabezpečených ciest (via feraty) a športovísk, podporu cykloturistiky, úpravy bežeckých tratí a zabezpečenia turisticko-informačných služieb. Druhú najvyššiu podporu získala Bratislavská organizácia cestovného ruchu (takmer 395 tis. eur), ďalej oblastné organizácie cestovného ruchu Región Liptov (takmer 338 tis. eur) a Jasná (305 tis. eur).

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.