Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Machovú vystrieda vo vedení finančnej správy František Imrecze

Kategória: Spravodajstvo

Nového prezidenta finančnej správy, ktorý pôsobil aj ako generálny riaditeľ SAP Slovensko, vymenoval v stredu do funkcie minister financií Peter Kažimír.

BRATISLAVA 9. mája (SITA) - Finančnú správu SR povedie František Imrecze, ktorý vo funkcii s účinnosťou od 9. mája vystriedal doterajšiu dočasne poverenú prezidentku Máriu Machovú. Nového prezidenta finančnej správy vymenoval v stredu do funkcie minister financií Peter Kažimír.

František Imrecze absolvoval v rokoch 1990 až 1995 Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Neskôr pôsobil vo viacerých pozíciách v spoločnostiach Oracle Slovensko s.r.o., T-Mobile Slovensko, a.s. či SAP Slovensko s.r.o. Od marca 2008 pôsobil Imrecze v spoločnosti SAP Slovensko s.r.o. ako obchodný riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku pre segment veľkých zákazníkov a od marca 2009 ako obchodný riaditeľ pre strategické odvetvia na úrovni SAP stredná a východná Európa. Od januára 2010 pôsobil František Imrecze podľa informácií zverejnených rezortom financií ako generálny riaditeľ SAP Slovensko s.r.o.

Doterajšia dočasne poverená prezidentka Mária Machová vystriedala vo funkcii Igora Krnáča, ktorého bývalý minister financií Ivan Mikloš odvolal s účinnosťou k 20. februáru tohto roku. Dôvodom tohto kroku bolo nezvládnutie náročných úloh vedením Finančnej správy SR.

Igora Krnáča poveril minister financií Ivan Mikloš vedením vtedajšieho Daňového riaditeľstva SR v polovici mája minulého roka. Krnáč vo funkcii vystriedal Miroslava Mikulčíka, ktorý z funkcie odstúpil po tom, čo bývalá premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) v druhej polovici vlaňajšieho apríla pre sporný prenájom budovy pre daňové orgány v Košiciach svojmu straníckemu šéfovi Mikulášovi Dzurindovi povedala, že zvažuje svoje zotrvanie na poste predsedníčky vlády.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.