Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Londýn chce riešiť problém vyhýbaniu sa zdanenia

Kategória: Spravodajstvo

Výška daní, ktoré platia nadnárodné spoločnosti vo Veľkej Británii, sa stala citlivou otázkou po tom, ako sa ukázalo, že firmy, ako sú Starbucks, Amazon a Google, využívajú medzery v legislatíve, aby výrazne zredukovali svojej zdanenie. Podľa britského premiéra však ide o morálnu otázku a nechystá zmenu zákonov.

MUMBAJ 18. februára (SITA, Reuters) - Britský premiér David Cameron neplánuje legislatívne zmeny, ktorými by sa "agresívne vyhýbanie sa plateniu daní" stalo nezákonným. Uviedol však, že prax firiem snažiacich sa o platenie čo najnižších daní je morálnou otázkou a nadnárodné spoločnosti by mali dane riadne platiť. Na úvod svojej trojdňovej návštevy Indie Cameron v pondelok v Mumbaji konštatoval, že jeho vláda robí, čo môže, aby znížila korporátne dane, a očakáva, že firmy budú reagovať slušným platením daní.

Výška daní, ktoré platia nadnárodné spoločnosti vo Veľkej Británii, sa stala citlivou otázkou po tom, ako sa ukázalo, že firmy, ako sú Starbucks, Amazon a Google, využívajú medzery v legislatíve, aby výrazne zredukovali svojej zdanenie. Británia, Nemecko a Francúzsko na víkendovom summite organizácie G20 v Moskve vyzvali na medzinárodné odstránenie takýchto medzier. Londýn okrem toho chce, aby sa táto problematika stala hlavným bodom programu jeho tohtoročného predsedníctva v organizácii G8.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.