Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Kurzy eura aj libry sa mierne zotavili

Kategória: Spravodajstvo

Kurz spoločnej európskej meny podobne ako aj britskej libry sa dnes mierne zotavili po šoku, ktorý spôsobilo hlasovanie za brexit. Informovala o tom agentúra DPA.

Frankfurt nad Mohanom 28. júna (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny podobne ako aj britskej libry sa dnes mierne zotavili po šoku, ktorý spôsobilo hlasovanie za brexit. Informovala o tom agentúra DPA.
      Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1060 USD/EUR, teda pri o pol centa vyššom kurze než v pondelok (27. 6.) neskoro večer. Kurz libry dosiahol 1,33 USD/GBP, čo bolo približne o 1 cent viac ako v pondelok večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila referenčný kurz v pondelok napoludnie na 1,0998 USD/EUR.
      Na devízovom trhu sa okrem eura a libry zotavili voči doláru aj mnohé iné meny. Spomedzi významných mien najviac posilnili novozélandský a austrálsky dolár. Spomedzi mien rozvíjajúcich sa ekonomík výrazne vzrástol kurz juhoafrického randu.
      Dôvodom zlepšenia nálady na trhoch, ktoré obmedzili dopyt po americkom dolári, boli napríklad správy z Južnej Kórey. Juhokórejská vláda totiž plánuje stimulačný balík na podporu ekonomiky. O podobnom programe uvažuje aj japonská vláda.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.