Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Kurz eura mierne klesol na 1,1774 USD/EUR

Kategória: Spravodajstvo

Kurz spoločnej európskej meny mierne oslabil. Informovala o tom agentúra DPA.

Frankfurt nad Mohanom 15. januára (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny mierne oslabil. Informovala o tom agentúra DPA.
      Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1774 USD, teda pri o niečo nižšom kurze ako v stredu (14. 1.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu napoludnie referenčný kurz na 1,1775 USD/EUR.
      Šéf ECB Mario Draghi dal v rozhovore pre nemecký týždenník Die Zeit jasne najavo, že banka je pripravená spustiť program nákupu štátnych dlhopisov. Navyše, Európsky súdny dvor potvrdil legálnosť programu nákupu dlhopisov štátov eurozóny tzv. Outright Monetary Transactions (OMT) centrálnou bankou, ktorú spochybnili niektorí nemeckí politici, bankári aj ekonómovia.
      Takže spusteniu programu štátnych dlhopisov teraz už nič nestojí v ceste, komentovali aktuálny vývoj experti Commerzbanky. Analytici počítajú s tým, že ECB schváli nákup dlhopisov na svojom najbližšom zasadnutí 22. januára.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.