Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Hranica na platenie preddavkov sa zvýši

Kategória: Spravodajstvo

Zvýšená hranica na platenie preddavkov sa bude uplatňovať až v novom preddavkovom období platnom na rok 2013, t.j. od 1. apríla 2013, ak si daňovník nepredĺžil lehotu na podanie daňového priznania.

BRATISLAVA 6. januára (SITA) - Hranica, od ktorej sú fyzické osoby povinné platiť preddavky na daň z príjmov, sa v tomto roku zvýši z 1 660 eur na 2 500 eur. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorú v závere vlaňajška schválili poslanci NR SR. Zvýšená hranica na platenie preddavkov sa bude uplatňovať až v novom preddavkovom období platnom na rok 2013, t.j. od 1. apríla 2013, ak si daňovník nepredĺžil lehotu na podanie daňového priznania.

Zámer zvýšiť hranicu ročnej dane, od ktorej vzniká povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov fyzických osôb, predstavili poslanci SDKÚ-DS ešte koncom mája minulého roka. Neskôr tomuto zámeru vyjadrilo podporu aj ministerstvo financií. "Bola urobená dohoda, že v rámci zníženia administratívnej záťaže to bude súčasťou veľkej novely zákona o dani z príjmov, takže podporujeme tento návrh," vyhlásil v polovici novembra minulého roku štátny tajomník rezortu financií Peter Pellegrini.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.