Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

FS odhalila za posledný rok šesť prípadov nelegálneho dovozu fluórovaných plynov

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Kriminálny úrad Finančnej správy (FS) SR za posledný rok odhalil a vyšetroval spolu šesť trestných činov týkajúcich sa nezákonného dovozu fluórovaných skleníkových plynov (trifluór, tetrafluór a pentafluóretán).

Bratislava 14. augusta (TASR) -  Celkovo našli a zaistili 1061,7 kilogramu takýchto plynov v jednorazových tlakových nádobách. Ich dovoz je na územie EÚ zakázaný od roku 2007, informovala v piatok FS.
      "Tlakové nádoby nezákonne doviezli osoby z územia Ukrajiny a boli určené nielen pre domáci, ale aj pre zahraničný čierny trh, a to prevažne do autoservisov," uviedla hovorkyňa FS Ivana Skokanová. Voči piatim osobám, ktoré prechovávali jednorazové tlakové nádoby obsahujúce skleníkové plyny, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu neoprávnenej výroby a nakladania s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu. Osoby boli vyhostené z územia Slovenskej republiky. V šiestom prípade išlo o neznámeho páchateľa.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov