Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Francúzsky parlament zrušil zvýšenie DPH

Kategória: Spravodajstvo

Zvýšenie sadzby dane z pridanej hodnoty o 1,6 percentuálneho bodu malo oslobodiť zamestnávateľov od časti nákladov na financovanie systému sociálneho zabezpečenia.

PARÍŽ 18. júla (SITA, AFP) - Socialistická väčšina vo francúzskom parlamente v utorok zrušila zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH), ktoré presadil niekoľko mesiacov pred odchodom z úradu bývalý prezident Nicolas Sarkozy. Takzvaná "sociálna DPH", teda zvýšenie sadzby o 1,6 percentuálneho bodu, malo oslobodiť zamestnávateľov od časti nákladov na financovanie drahého systému sociálneho zabezpečenia. Podľa novej vlády prezidenta Francoisa Hollandea však toto opatrenia poškodzovalo spotrebiteľov bez toho, aby prispelo k zvýšeniu konkurencieschopnosti.

Parlament v utorok zrušil aj daňové úľavy na prácu nadčas. Ďalšia z kľúčových reforiem z dielne bývalého prezidenta Sarkozyho totiž podľa socialistov ohrozovala plnenie rozpočtových cieľov.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.