Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Francúzsko chce rozšíriť poplatky za televíziu aj na monitory

Kategória: Spravodajstvo

Domácnosti by však podľa francúzskej ministerky kultúry Aurélie Filippetti nemuseli platiť dodatočné poplatky v prípade, že vlastnia televízny prijímač aj počítač

 

PARÍŽ 2. júla (SITA, Reuters) - Francúzska vláda zvažuje, že rozšíri poplatky za televíziu aj na majiteľov monitorov k počítačom. Informovala o tom francúzska ministerka kultúry Aurélie Filippetti. "Je potrebné rozšíriť poplatok na (počítačové) obrazovky, ak nevlastníte televízor? To je otázka, ktorú si kladieme. Domácnosti by však nemuseli platiť dodatočné poplatky v prípade, že vlastnia televízny prijímač aj počítač," povedala ministerka. Súčasný poplatok sa používa na financovanie verejnoprávnej televízie a rozhlasu.

Podľa marcového prieskumu spoločnosti Global TV viac ako 11 miliónov Francúzov sleduje televíziu prostredníctvom monitorov počítača, tabletu, či smartfónov. Vládny kabinet, na čele ktorého stojí Francois Hollande, sa snaží v tomto roku prostredníctvom zvýšenia daní získať dodatočné prostriedky vo výške 7,5 mld. eur.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.