Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Francúzsko chce obmedzením daňových podvodov získať 1 mld. eur

Kategória: Spravodajstvo

Pôjde o sumu navyše k 3 až 5 mld. eur, ktoré Francúzsko už ročne získava z opatrení proti podvodom.

PARÍŽ 12. novembra (SITA, Reuters) - Francúzska vláda chce obmedzením daňových podvodov získať do rozpočtu najmenej miliardu eur. Uviedol to v pondelok tamojší minister rozpočtu Jerome Cahuzac v rozhovore pre denník Liberation. Pôjde o sumu navyše k 3 až 5 mld. eur, ktoré Francúzsko už ročne získava z opatrení proti podvodom. "Zďaleka to nie je zanedbateľné," povedal Cahuzac. Firmy budú musieť v rámci mimoriadnych opatrení predložiť pri audite dokumenty v počítačových súboroch, čo má uľahčiť administratívu daňovým úradom.

Vláda francúzskeho prezidenta Francoisa Hollandea sa snaží nájsť čo najviac mimoriadnych rozpočtových príjmov v rámci najprísnejšieho uťahovania opaskov za najmenej 30 rokov. Úsporné snahy sú zamerané na udržanie rozpočtového deficitu pod kontrolou. Vláda krajiny sa zaviazala znížiť schodok rozpočtu v budúcom roku na 3 % hrubého domáceho produktu (HDP) z očakávanej úrovne 4,5 % v tomto roku. Pomôcť jej má k tomu budúcoročný rozpočet, v ktorom počíta s mimoriadnymi príjmami so zvyšovania daní a zmrazenia verejných výdavkov v sume 30 mld. eur.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.