Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

FR SR poslala daňovníkom predvyplnené daňové priznania

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: FR SR Zdroj: FR SR

Finančná správa už piatykrát zaslala daňovníkom elektronicky vygenerované predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel (DP DzMV) za zdaňovacie obdobie 2022 do elektronickej schránky na portáli finančnej správy.

Finančná správa aj v tomto roku uľahčí daňovníkom plnenie ich povinností. Rozposlala 189 548 predvyplnených daňových priznaní k dani z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie 2022. Vygenerované boli na základe údajov z posledného platného daňového priznania k dani z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie 2021 podaného daňovníkom, ktorý je oprávnený komunikovať elektronicky, má na portáli finančnej správy aktívnu elektronickú schránku a zároveň podal DP za zdaňovacie obdobie 2021. Dokument obsahuje všetky identifikačné údaje daňovníka, zdaňovacie obdobie, druh daňového priznania aj samotný výpočet dane.

Aj takto vyplnené daňové priznanie však musí daňovník najskôr skontrolovať a doplniť si aktuálne údaje pre nové zdaňovacie obdobie 2022, ktoré neboli uvedené v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie 2021, a preto nemohli byť v predvyplnenom daňovom priznaní zohľadnené a zaznamenané. Pomôckou pre kontrolu a doplnenie údajov je návod uverejnený v obsahu správy, ktorý bol daňovníkovi zaslaný spolu s vygenerovaným daňovým priznaním na linku v lokalite: Informácia k predvyplnenému DP k DzMV.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.