Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Firmy môžu opäť žiadať o príspevok na zamestnanie mladých

Kategória: Spravodajstvo

Na projekt na podporu vytvárania pracovných miest pre mladých nezamestnaných do 29 rokov štát vyčlenil ďalších 11 miliónov eur.

BRATISLAVA 11. septembra (SITA) - Zamestnávatelia môžu na úrady práce a sociálnych vecí od 12. septembra opäť podávať žiadosti o poskytnutie príspevku na podporu vytvárania pracovných miest pre mladých nezamestnaných do 29 rokov. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. "Projekt priamo nadväzuje na už skončený projekt, o ktorý v ostatných mesiacoch prejavili zamestnávatelia veľký záujem. Preto riadiaci orgán rozhodol o alokácii ďalších viac ako 11 miliónov eur," uviedlo ústredie práce.

Zmeny tiež nastali v projekte zamestnávania ľudí bez práce v samospráve. Ako uviedlo ústredie práce, cieľovou skupinou sú popri mladých nezamestnaných do 29 rokov už aj znevýhodnení uchádzači o zamestnanie vo veku nad 50 rokov vedení v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej 6 mesiacov.

Projekt na podporu vytvárania pracovných miest pre mladých nezamestnaných do 29 rokov sa začal realizovať v novembri minulého roka. Do 31. augusta tohto roka štát vďaka tomuto projektu podporil vytvorenie 8 941 pracovných miest, pričom zamestnávatelia dostali príspevok v celkovej výške takmer 48,4 mil. eur. Pri projekte podpory zamestnávania nezamestnaných v samospráve sa do konca minulého mesiaca vytvorilo 505 pracovných miest, z čoho bolo 501 uchádzačov o zamestnanie do 29 rokov a zvyšné štyri osoby boli uchádzači o zamestnanie nad 50 rokov. Celkový poskytnutý príspevok na tieto miesta dosiahol vyše 1,8 mil. eur.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.