Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa zaplatí za podporu systémov takmer 5 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Finančná správa sa s IBM Slovensko a firmou Ditec dohodla na technickej podpore systémov na nasledujúce obdobie.

BRATISLAVA 7. januára (SITA) - Finančná správa zaplatí za technickú podporu informačných systémov spoločnostiam IBM Slovensko a Ditec takmer 5 mil. eur. Vyplýva to z oznámení o výsledkoch verejného obstarávania uverejnených v Úradnom vestníku Európskej únie. Spoločnosť IBM by pritom za ročnú technickú podporu Integrovaného systému správy taríf mala zinkasovať vyše 2,6 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Zákazka bola pritom spoločnosti pridelená v rokovacom konaní bez výzvy na súťaž z dôvodu ochrany výhradných práv.

Podobne v rokovacom konaní bez výzvy na súťaž pridelila finančná správa zákazku aj spoločnosti Ditec. Dôvod je rovnaký, teda ochrana výhradných autorských práv. V tomto prípade ide o technickú podporu pre viaceré podsystémy, mimo iného aj eDane. Zákazka pre Ditec je na dva roky a jej hodnota je vyše 2,3 mil. eur. V oboch prípadoch boli pritom zákazky zadané ešte koncom minulého roka, 30. decembra.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.