Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa začne zverejňovať dlžníkov s daňovým nedoplatkom nad 170 eur

Kategória: Spravodajstvo

Daňoví dlžníci majú posledné dni na úhradu menších dlhov, aby sa vyhli zverejneniu v zozname dlžníkov finančnej správy.

Bratislava 20. mája (TASR) - Daňoví dlžníci majú posledné dni na úhradu menších dlhov, aby sa vyhli zverejneniu v zozname dlžníkov finančnej správy. Nové pravidlá, ktoré znížili výšku sledovanej dlžnej sumy na 170 eur, začali platiť v máji.
      Podľa doterajšieho zákona sa zverejňoval zoznam daňových dlžníkov raz ročne podľa stavu k 31. decembru predchádzajúceho roka. Na zoznam sa dostali daňovníci, ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzických osôb 17.000 eur a u právnických osôb 170.000 eur a nezaniklo právo na ich vymáhanie.
      "Podľa novely, ktorá začala platiť od 1. mája 2016, budeme zoznam daňových dlžníkov aktualizovať na mesačnej báze. Zverejnení budú tí, ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla 170 eur, a to podľa stavu k poslednému dňu kalendárneho mesiaca," avizovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.
      Aktualizované zoznamy dlžníkov budú zverejňované vždy do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa zoznam vyhotovuje. "Prvý zoznam za mesiac máj 2016 teda zverejníme do 30. júna 2016," dodala Macíková.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.