Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa vybavuje agendu štandardne a načas, IS je plne funkčný

Kategória: Spravodajstvo

Finančná správa (FS) vybavuje svoju agendu v štandardnom režime a načas, čo jednoznačne potvrdil aj utorňajší (21.4.) poslanecký prieskum na Daňovom úrade v Bratislave.

Bratislava 22. apríla (TASR) - Finančná správa (FS) vybavuje svoju agendu v štandardnom režime a načas, čo jednoznačne potvrdil aj utorňajší (21.4.) poslanecký prieskum na Daňovom úrade v Bratislave. V stanovisku to uviedla jej hovorkyňa Patrícia Macíková.
      Vedenie finančnej správy je podľa nej v každodennom kontakte so svojimi zamestnancami, eviduje a rieši každý incident, ktorý súvisí s nasadením nového informačného systému.
      "Ako sa poslanci NR SR mali možnosť aj sami presvedčiť, systém je plne funkčný. Zavedenie systému tak obrovského rozsahu je však proces, ktorý zákonite musí trvať niekoľko týždňov až mesiacov a nevyhnutne za plnej prevádzky. Odozva systému ostala jediným kritickým miestom. Vedenie FS spolu s dodávateľom situáciu intenzívne rieši a pracuje na zrýchlení systému," doplnila Macíková.
      "Na prekvapenie, dnes, keď sme tu boli na poslaneckom prieskume, tento operačný systém bežal vynikajúco, čo nám potvrdili aj všetky správkyne," uviedol po skončení prieskumu pre RTVS opozičný poslanec Pavol Zajac (KDH).
      "Všetky zákonné lehoty, či už na vrátenie nadmerného odpočtu, ale aj ostatné zákonné lehoty, sú dodržané. Podstatné je, že systém je stabilný. Systém je dnes oveľa bezpečnejší, ako bol predtým, čo síce vyžaduje viac úkonov, ale je to naozaj daň za bezpečnosť," doplnil predseda finančného výboru parlamentu Daniel Duchoň (Smer-SD).

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.