Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa varuje pred falošným kontrolórom na východe

Kategória: Spravodajstvo

Finančná správa má podozrenie, že na východe Slovenska vyčíňa falošná "kontrolná skupina", ktorá sa snaží od ľudí vymámiť peniaze

BRATISLAVA 9. októbra (SITA) - Na východe Slovenska "úraduje" falošný daňový kontrolór. Muž volá z utajeného telefónneho čísla a informuje podnikateľov, že vykonáva v ich firme daňovú kontrolu. Pri nej údajne objavil nedoplatky a vyzýva, aby daň doplatili. "Finančná správa žiada každého občana, ktorý sa stretne s podobným postupom, aby nič neplatil a takéto konanie nahlásil. Finančná správa komunikuje v takýchto prípadoch výlučne poštou," povedala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Ako dodala, podnikateľovi z Kežmarku sa telefonicky ozval kontrolór, ktorý sa predstavil ako Miroslav Kaspičin. Údajne vykonáva daňovú kontrolu a našiel určité nezrovnalosti v zaplatenej dani. Dlžnú sumu 1 996 eur mal muž doplatiť na adresu prijímateľa: Miroslav Kaspičin, Poste restante, Masarykova 2, 080 01 Prešov. Podnikateľ peniaze pripravil, no pred odoslaním sa ešte zastavil na kontaktnom mieste daňového úradu v Kežmarku. "Naši pracovníci mu potvrdili, že ide o podvod," vysvetlila Macíková.

Finančná správa podľa nej zaznamenala v uplynulých dňoch viac takýchto podnetov od občanov, najmä v Popradskom a Prešovskom okrese. "Máme podozrenie, že v týchto regiónoch ide o činnosť falošnej kontrolnej skupiny," doplnila. V prípade, že sa občania stretnú s takýmto konaním, finančná správa im odporúča žiadne peniaze nevydať. Nedoplatky na daniach kontrolóri podľa Macíkovej oznamujú zásadne poštou a nevyplácajú sa v hotovosti, ale na účet vedený v štátnej pokladnici. "Žiadame preto všetkých, ktorých neznáme osoby vyzývajú k zaplateniu nedoplatku, aby tak nerobili a nahlásili takýto telefonát na hovorca@financnasprava.sk. Prípadom sa už zaoberajú aj orgány činné v trestnom konaní," ukončila hovorkyňa.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.