Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa už rozposlala viac ako 6 miliónov softwarningových upozornení

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Finančná správa svojim klientom už rozposlala viac ako 6 miliónov softwarningových (priateľských) upozornení. Najviac správ mesačne odchádza k upozorneniu na daňové nedoplatky. Informovala o tom Drahomíra Adamčíková, referentka komunikácie Finančného riaditeľstva SR.

Bratislava 19. augusta (TASR) - Finančná správa podľa nej úspešne pokračuje v proklientskom prístupe k daňovým subjektom. Od spustenia celého projektu koncom roka 2017 rozposlala daňovým subjektom už 6.147.217 softwarningových (priateľských) oznámení, aby ich upozornila na dôležité zmeny, aktualizácie či na existenciu nedoplatku. Aj takýmto spôsobom daňovníkov informuje o ich povinnostiach, aby im pomohla vyvarovať sa potenciálnych sankcií, pokút či chýb.  
      Počet odoslaných upozornení sa každým rokom zvyšuje. Len za minulý rok finančná správa poslala 1.412.998 priateľských oznamov. V tomto roku ich zatiaľ celkovo poslala 1.327.702. Finančná správa spustí nový softwarning v priemere každé dva mesiace. Najviac správ pritom odchádza pravidelne mesačne k daňovým nedoplatkom.
      Finančná správa považuje zasielanie týchto oznámení za dôležitý nástroj na podporu dobrovoľného plnenia daňových povinností. Správy sú zasielané elektronicky a slúžia ako benefit pre tých klientov, ktorí s finančnou správou komunikujú elektronicky.

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.