Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa predlžuje úradné hodiny call centra

Kategória: Spravodajstvo

Počas pracovných dní bude call centrum k dispozícii od 8.00 do 19.00 hod., počas nadchádzajúceho víkendu do 16-tej hodiny. Kontrolný výkaz musia podnikatelia odovzdať do 25. februára.

BRATISLAVA 17. februára (SITA) - Finančná správa v súvislosti s blížiacim sa termínom na podanie kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty (DPH) predlžuje úradné hodiny call centra. To bude počas pracovných dní k dispozícii od 8.00 do 19.00 hod. Informovala o tom v pondelok finančná správa.

Poradiť sa bude možné aj počas nadchádzajúceho víkendu, a to v čase od 8.00 do 16.00 hod. Ako ďalej upozornili daniari, v posledný deň podávania kontrolných výkazov, teda budúci utorok, budú operátori na linkách až do polnoci. Finančná správa na svojom portáli zverejnila aj videonávod a príručku na vypĺňanie kontrolného výkazu. Pre podnikateľov je tlačivo výkazu k dispozícií v aplikácii eDane, v osobnej internetovej zóne klienta a je tiež voľne prístupné medzi daňovými a colnými formulármi na jej portáli. 

Firmy, ktoré sú platiteľmi DPH, majú povinnosť podať kontrolný výkaz za prvý mesiac do 25. februára 2014.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.