Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa bude bližšie spolupracovať s komorou daňových poradcov

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Finančná správa (FS) sa dohodla na užšej spolupráci so Slovenskou komorou daňových poradcov (SKDP). Podľa slov hovorkyne FS Martiny Rybanskej ide o ďalšie partnerstvo, vďaka ktorému chce Finančná správa zlepšiť svoj proklientsky prístup.

Bratislava 25. januára (TASR) -  Finančná správa s daňovými poradcami vytvorili platformu pre diskusiu o rozhodnutiach vyplývajúcich z plnenia úloh FS a dôsledkami pre daňovníkov. Koordinovať sa budú pri tvorbe legislatívnych zmien, ktoré majú vplyv na daňovníkov.
      Prezident FS Jiří Žežulka na spoločnom stretnutí informoval zástupcov komory daňových poradcov o pripravovanej novele daňového poriadku. "Tá predpokladá zmeny pri odpustení sankcií spojených s omeškaním ako aj sprístupnení inštitútu úhrady dane v splátkach pre väčší počet daňovníkov," priblížila Rybanská.
      Zástupcovia Slovenskej komory daňových poradcov diskutovali so Žežulkom aj o pripravovaných projektoch FS, ktoré budú mať veľký vplyv na daňovníkov. Ide najmä o zavedenie eFaktúry či otvorenie Indexu daňovej spoľahlivosti. Nevyhli sa ani téme zavedenia obojsmernej komunikácie a potrebe legislatívnych zmien v oblasti daňových trestných činov.
      Podľa Rybanskej je komora daňových poradcov pripravená pomáhať pri tvorbe legislatívy a do diskusie bude prinášať skúsenosti priamo z praxe. "Finančná správa túto ponuku SKDP podporuje a víta akúkoľvek snahu, ktorej výsledkom bude kultivované daňové prostredie a zvýšenie dobrovoľného plnenia daňových povinností," uzavrela hovorkyňa.

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.