Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Európski odborári chcú podporu zamestnanosti a udržateľný energetický systém

Kategória: Spravodajstvo

Novým prezidentom Európskej odborovej konfederácie (EOK) sa stal Rudy de Leeuw.

Bratislava 2. októbra (TASR) – Novým prezidentom Európskej odborovej konfederácie (EOK) sa stal Rudy de Leeuw. Rozhodli o tom delegáti na 13. kongrese európskych odborárov v Paríži. Zároveň prijali Akčný plán na najbližšie štyri roky, v ktorom zadefinovali priority a programové ciele EOK.
      TASR o tom informovala hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Martina Nemethová. Slovenskí odborári sa kongresu zúčastnili tiež.
      "Cieľom európskych odborov je presadzovať taký ekonomický model Európskej únie (EÚ), ktorý rešpektuje ľudí a životné prostredie. Iba silná ekonomika slúžiaca ľuďom a tvorba kvalitných pracovných miest prispejú k budovaniu lepšej spoločnej Európy," priblížila Nemethová.
      K tomu by mala podľa odborárov prispieť aj dlhodobá požiadavka EOK na investičný program vo výške 2 % hrubého domáceho produktu (HDP) ročne na ďalších desať rokov, na tvorbu kvalitných pracovných miest a rozvoj udržateľného energetického systému a splniť tak sociálne, ekonomické a environmentálne výzvy.
      Delegáti kongresu sa zhodli aj na podpore požiadavky na spravodlivé zdaňovanie a boj proti daňovým únikom. EOK preto podporuje zavedenie dane z finančných transakcií v celej únii.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov