Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Euro posilnilo v reakcii na Obamovo víťazstvo

Kategória: Spravodajstvo

Víťazstvo Obamu sa považuje za odstránenie potenciálnej prekážky pre pokračovanie kvantitatívneho uvoľňovania zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed).

SINGAPUR 7. novembra (SITA, Reuters) - Spoločná európska mena v stredu posilnila voči americkému doláru v reakcii na to, že podľa televíznych staníc USA prezident Barack Obama zvíťazil v boji o kreslo v Bielom dome nad svojim republikánskym súperom Mittom Romneym. Euro najprv oproti doláru poskočilo až na 1,2876 USD/EUR. Neskôr mierne ustúpilo, a to na 1,2867 USD/EUR, ale oproti predošlému obchodovaciemu dňu bolo aj tak vyššie o 0,4 %.

Víťazstvo Obamu sa považuje za odstránenie potenciálnej prekážky pre pokračovanie kvantitatívneho uvoľňovania zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed), s ktorým republikáni nesúhlasia.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.