Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Euro opäť kleslo pod paritu s dolárom

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Spoločná európska mena sa na konci týždňa opäť dostala pod paritu s dolárom a jej kurz sa pohybuje v blízkosti 20-ročného minima (0,99005 USD/EUR) z minulého týždňa. V piatok ráno sa predávala po 0,9967 USD.

Frankfurt nad Mohanom 2. septembra (TASR)Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok (1. 9.) popoludní referenčný kurz ešte na 1,0004 USD/EUR.
      Dolárový index, ktorý meria silu amerického dolára voči košu šiestich hlavných mien, sa v noci na piatok dostal až na 20-ročné maximum 109,99 bodu. Naďalej ho podporujú očakávania, že americká centrálna banka (Fed) bude pokračovať v agresívnom sprísňovaní menovej politiky. Jeho kurz voči jenu sa dostal nad 140 JPY/USD prvýkrát od roku 1998.
      Trh teraz na 75 % počíta s tým, že Fed tento mesiac zvýši úrokové sadzby o 75 bázických bodov. To spôsobilo nárast dvojročných dlhopisov americkej vlády o 12 bázických bodov na 15-ročné maximum 3,551 %. Výnosy desaťročných dlhopisov stúpli o 23 bodov na 2,5-mesačné maximum 3,297 %.

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.