Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

EÚ potrebuje 130 mld. eur na podporu rastu, tvrdí Monti

Kategória: Spravodajstvo

Lídri štyroch najväčších ekonomík eurozóny sa podľa talianskeho premiéra zhodli, že rast v Európskej únii treba podporiť opatreniami v rozsahu 1 % HDP európskej dvadsaťsedmičky.

RÍM 22. júna (SITA, Reuters) – Nemecko, Francúzsko, Taliansko a Španielsko sa zhodujú, že EÚ by mala podporiť hospodársky rast sériou opatrení v objeme, ktorý by približne zodpovedal jednému percentu jej hrubého domáceho produktu. Po schôdzke lídrov štyroch najväčších ekonomík eurozóny to uviedol taliansky premiér Mario.

"Chceme silný európsky balík na podporu rastu, ktorý by mal hodnotu zhruba 1 % HDP, alebo 130 mld. eur," povedal Monti. "Rast môže mať pevné základy iba vďaka fiškálnej disciplíne, fiškálnu disciplínu ale môžeme dosiahnuť iba vtedy, keď bude rast a tvorba pracovných miest," zdôraznil taliansky premiér.

K plánu na podporu rastu v EÚ sa prihlásila aj nemecká kancelárka Angela Merkelová. "Absolútne súhlasím s tým, čo tu povedali všetci ostatní - venovať navyše jedno percento HDP (Európskej únie) na podporu rastu ... to je skutočný signál, ktorý potrebujeme," uviedla kancelárka.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.