Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Dve zamestnania malo vlani jedno percento Slovákov

Kategória: Spravodajstvo

Dve práce majú o niečo častejšie muži (12,2 tisíc) ako ženy (11,9 tisíc).

BRATISLAVA 29. júla (SITA) - V minulom roku malo súčasne dve práce 24,1 tisíc Slovákov, čo je 1 % z celkového počtu zamestnancov na Slovensku. Vyplýva to z prepočtu analytikov Poštovej banky, ktorí vychádzali z údajov štatistického úradu Eurostat. Dve práce majú o niečo častejšie muži (12,2 tisíc) ako ženy (11,9 tisíc).

Menší podiel ľudí pracujúcich súčasne v dvoch zamestnaniach ako na Slovensku evidovali už iba v Bulharsku (0,4 %). Podiel do 2 % vykázali ešte Taliani, Gréci a Španieli. Naopak, rekordné podiely zamestnancov s dvoma prácami vyšli na severe Európy. Vo Švédsku pripadá na tisíc zamestnancov 85 ľudí s dvomi prácami, v Dánsku 79.

Vyše sedempercentný podiel ľudí s dvomi zamestnaniami mali vlani ešte v Holandsku a Poľsku. V Európskej únii pracuje v dvoch zamestnaniach súčasne 38 zamestnancov z tisíc, v eurozóne 35 z tisíc.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.