Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daňový bonus sa od júla zvyšuje o 52 centov

Kategória: Spravodajstvo

Výška mesačného daňového bonusu poskytovaného na vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom platná do 30. júna v sume 20,51 eura sa zvyšuje s účinnosťou za mesiac júl na 21,03 eura.

BRATISLAVA 3. júla (SITA) - Mesačný daňový bonus, ktorý sa poskytuje na vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom, sa od začiatku júla tohto roka zvyšuje z 20,51 eura na 21,03 eura, teda o 52 centov. Zvyšovanie daňového bonusu súvisí s valorizáciou súm životného minima. "Daňový bonus sa zvyšuje rovnakým koeficientom a za rovnaké kalendárne mesiace zdaňovacieho obdobia ako suma životného minima," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Gabriela Dianová.

Životné minimum na dospelú osobu sa od začiatku júla tohto roka zvýšilo o 2,5 %, teda o 4,75 eura, na 194,58 eura. Suma životného minima sa upravuje každoročne k 1. júlu, a to buď na základe koeficientu rastu čistých peňažných príjmov na osobu, alebo koeficientu rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností zistených Štatistickým úradom SR. Pri valorizácii súm životného minima sa zohľadňuje nižší koeficient. Daňový bonus na vyživované dieťa je suma, ktorú si môže daňovník po splnení podmienok odpočítať z dane za každé vyživované dieťa, s ktorým žije v domácnosti.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.