Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daňové úrady budú mať koncom marca predĺžené úradné hodiny

Kategória: Spravodajstvo

Konkrétne informácie o tom, ako dlho budú úrady daňovníkom k dispozícii, zverejní finančné riaditeľstvo na svojej stránke, resp. budú prístupné na jednotlivých daňových úradoch.

BRATISLAVA 21. februára (SITA) - Daňové úrady by mali byť aj v tomto roku k dispozícii občanom aj firmám v závere marca počas predĺžených úradných hodín. Podľa riaditeľky odboru podpory a služieb pre verejnosť Finančného riaditeľstva SR Beáty Uhrinovej by mali byť predĺžené stránkové dni na daňových úradoch minimálne v posledný marcový týždeň. "Budeme robiť všetko pre to, aby si daňové subjekty mohli splniť svoju daňovú povinnosť. Určite to znovu budeme robiť aj v súčinnosti so Slovenskou poštou, aby mohla byť daň aj zaplatená v termíne," informovala vo štvrtok Uhrinová. Konkrétne informácie o tom, ako dlho budú úrady daňovníkom k dispozícii, zverejní finančné riaditeľstvo na svojej stránke, resp. budú prístupné na jednotlivých daňových úradoch.

Povinnosť podať daňové priznanie za minulý rok majú všetci daňovníci, ktorých zdaniteľné príjmy za rok 2012 presiahli 1 822,37 eura. Túto povinnosť si pritom daňovníci musia splniť do utorka 2. apríla 2013. Koniec marca totiž pripadne na nedeľu a v pondelok 1. apríla bude Veľkonočný pondelok. V zmysle daňového poriadku sa v takomto prípade lehota na podanie priznaní posúva na najbližší pracovný deň. Firmy a fyzické osoby si už v tomto roku nemôžu posunúť termín na podanie daňového priznania len na základe oznámenia. Výnimkou sú daňovníci, ktorých súčasťou príjmov sú aj príjmy plynúce zo zahraničia.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.