Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daňové úniky v Grécku sú vo výške od 40 až do 45 mld. eur ročne

Kategória: Spravodajstvo

Podľa slov šéfa gréckeho úradu pre vyšetrovanie ekonomických a finančných trestných činov (SDOE) Nikosa Lekkasa by sa podarilo vyriešiť všetky problémy Grécka ak by sa podarilo vyzbierať čo i len polovicu z tejto sumy

FRANKFURT 8. júna (SITA, AFP) - Výška daňových únikov v Grécku je v intervale od 12 % hrubého domáceho produktu (HDP) až do 15 % HDP. V piatok o tom informoval šéf gréckeho úradu pre vyšetrovanie ekonomických a finančných trestných činov (SDOE) Nikos Lekkas. To predstavuje stratu pre štát vo výške 40 mld. eur až 45 mld. eur ročne. "Keby sme dokázali vyzbierať čo i len polovicu z týchto prostriedkov, problémy Grécka by boli vyriešené," povedal Lekkas. Zároveň však dodal, že na dosiahnutie tohto cieľa musí byť v krajine politická vôľa.

Lekkas vyjadril súhlas so šéfkou medzinárodného menového fondu Christine Lagardeovou, ktorá vyzvala gréckych občanov na to, aby platili dane. Minulý mesiac totiž vyhlásila, že má väčšie obavy z vážnej situácie hladujúcich detí v Afrike v regióne Sahel, než zo situácie v Grécku. Podľa jej slov by si grécky národ mohol pomôcť sám tým, že by platil dane.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.