Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daňové príjmy v Nemecku výrazne vzrástli

Kategória: Spravodajstvo

Výber daní v najväčšej európskej ekonomike sa v marci zvýšil o 7,2 % na 55,4 mld. eur.

BERLÍN 22. apríla (SITA, AP) - V Nemecku sa v marci vybralo na daniach zhruba 55,4 mld. eur. V porovnaní s rovnakým mesiacom vlaňajška, kedy aktivitu v ekonomike tlmila mimoriadne studená zima, to predstavuje nárast o 7,2 %. Za celý prvý kvartál daňové príjmy vzrástli o 3,7 % na 140 mld. eur. Informovalo o tom v utorok spolkové ministerstvo financií.

Na stav verejných financií pozitívne vplýva aj nízka nezamestnanosť, pričom výber daní z príjmov sa v marci medziročne zlepšil o 7,5 %. Ministerstvo financií v Berlíne tiež uviedlo, že aktuálne indikátory poukazujú na hospodársku konjunktúru so širokým základom. Priemyselné objednávky aj produkcia rastú a dôvera podnikateľov v najväčšiu európsku ekonomiku je aj napriek obavám z možných dopadov krízy na Ukrajine vysoká, uviedla agentúra Reuters.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.