Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daňové príjmy štátu ku koncu júla zaostali za rozpočtom o 8,6 %

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

Štátny rozpočet získal z daní za sedem mesiacov viac ako 4,9 mld. eur, čo predstavovalo plnenie alikvotnej časti rozpočtu na 91,36 %.

 

 

 

 

 

 

BRATISLAVA 21. augusta (SITA) - Daňové príjmy štátu dosiahli ku koncu júla tohto roka 4,918 mld. eur a za rozpočtovanou úrovňou tak zaostali o 8,6 %. Z celoročne rozpočtovaných daňových príjmov tak štát do rozpočtu získal za sedem mesiacov 53,3 %. V rámci nedaňových príjmov štát podľa údajov Finančného riaditeľstva SR získal ku koncu júla 145,3 mil. eur a celkové príjmy tak dosiahli 5,063 mld. eur, čo predstavovalo naplnenie alikvotnej časti rozpočtu na 94 %.

Z daní z príjmov, ziskov a kapitálového majetku získal štát do rozpočtu 1,308 mld. eur, čo predstavovalo 99,2-percentné plnenie očakávanej úrovne príjmov. Z domácich daní na tovary a služby štátny rozpočet získal 3,58 mld. eur a očakávané príjmy sa tak naplnili na 89,2 %. O viac ako 17,5 mil. eur si rozpočet polepšil vďaka daniam z medzinárodného obchodu a transakcií. V rámci domácich daní na tovary a služby vybral štát za sedem mesiacov na dani z pridanej hodnoty (DPH) 2,457 mld. eur, čo predstavovalo 87,44 % očakávanej výšky. Príjem štátneho rozpočtu zo spotrebných daní dosiahol ku koncu júla 1,123 mld. eur.

Daňové príjmy štátu by v tomto roku podľa štátneho rozpočtu mali dosiahnuť 9,228 mld. eur. Celkové príjmy rozpočtu sú naplánované na 13,6 mld. eur a výdavky na úrovni 17,3 mld. eur. Deficit štátneho rozpočtu by tak mal prevýšiť 3,675 mld. eur. Rezort financií však už koncom júla informoval, že v rozpočte verejnej správy bude v tomto roku chýbať z daní a odvodov takmer 250 mil. eur.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.