Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daňové príjmy ku koncu januára dosiahli 800 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

V rámci nedaňových príjmov štát do rozpočtu získal 12,9 mil. eur a celkové príjmy tak dosiahli 812,9 mil. eur.

BRATISLAVA 25. februára (SITA) - Štát vybral na daniach ku koncu prvého tohtoročného mesiaca 800 mil. eur. Podľa priebežných údajov zverejnených Finančným riaditeľstvom SR tak daňové príjmy ku koncu januára dosiahli 9 % z celoročnej očakávanej hodnoty. V rámci nedaňových príjmov štát do rozpočtu získal 12,9 mil. eur a celkové príjmy tak dosiahli 812,9 mil. eur.

Z daní z príjmov, ziskov a kapitálového majetku získal štát do rozpočtu za prvý mesiac 152,4 mil. eur, čo predstavovalo 6,4-percentné plnenie celoročného rozpočtu. Z domácich daní na tovary a služby štátny rozpočet získal 645,3 mil. eur a očakávané príjmy sa tak naplnili na 9,9 %. O viac ako 2,4 mil. eur si rozpočet polepšil vďaka daniam z medzinárodného obchodu a transakcií.

V rámci domácich daní na tovary a služby vybral štát za prvý mesiac na dani z pridanej hodnoty (DPH) 483,7 mil. eur, čo predstavovalo takmer 11 % z očakávanej výšky. Príjem štátneho rozpočtu zo spotrebných daní dosiahol ku koncu januára 161,6 mil. eur. Z celoročného rozpočtu tak štát na týchto daniach získal 8 %.

Celkové daňové príjmy v tomto roku by podľa schváleného rozpočtu mali dosiahnuť 8,912 mld. eur. Ministerstvo financií však už informovalo že spomalenie hospodárskeho rastu v porovnaní s prognózou, na ktorej je postavený schválený rozpočet, bude znamenať nižšie príjmy z daní a odvodov v sume 361 mil. eur.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.