Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daniari zverejnili pomocné informácie na vyplnenie priznaní

Kategória: Spravodajstvo

Finančná správa zverejnila na svojej internetovej stránke informácie štruktúrované podľa cieľových skupín, ako napríklad živnostník, zamestnanec, zamestnanec pracujúci v zahraničí, študent či dôchodca.

BRATISLAVA 10. marca (SITA) - Finančná správa pripravila pre daňovníkov praktické informácie, ktoré by im mali pomôcť pri podávaní daňového priznania. Na svojej stránke daniari zverejnili informácie štruktúrované podľa cieľových skupín, ako napríklad živnostník, zamestnanec, zamestnanec pracujúci v zahraničí, študent či dôchodca. "Ku každej cieľovej skupine je pripravený textový materiál v zrozumiteľnej forme a aj jednoduchý príklad s návodom na vyplnenie daňového priznania. Tiež vzor samotného vyplneného daňového priznania," informovalo finančné riaditeľstvo.
Povinnosť podať daňové priznanie za minulý rok majú všetci daňovníci, ktorých zdaniteľné príjmy za rok 2012 presiahli 1 822,37 eura. Túto povinnosť si pritom daňovníci musia splniť do utorka 2. apríla 2013. Koniec marca totiž pripadne na nedeľu a v pondelok 1. apríla bude Veľkonočný pondelok. V zmysle daňového poriadku sa v takomto prípade lehota na podanie priznaní posúva na najbližší pracovný deň. Firmy a fyzické osoby si už v tomto roku nemôžu posunúť termín na podanie daňového priznania len na základe oznámenia. Výnimkou sú daňovníci, ktorých súčasťou príjmov sú aj príjmy plynúce zo zahraničia.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.