Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daniari predlžujú v závere marca úradné hodiny

Kategória: Spravodajstvo

Úradné hodiny upraví v posledný deň termínu na podanie daňových priznaní, teda 2. apríla, aj Slovenská pošta.

BRATISLAVA 25. marca (SITA) - Finančná správa predlžuje v posledných pracovných dňoch lehoty na podanie daňových priznaní k dani z príjmov úradné hodiny na všetkých daňových úradoch, ich pobočkách a kontaktných miestach. V posledný pracovný týždeň marca budú pracoviská daniarov sprístupnené od 8:00 do 17:00 hod., a to v pondelok 25. marca a utorok 26. marca. V stredu 27. marca a vo štvrtok 28. marca sú úradné hodiny stanovené od 8:00 do 18:00 hod. a v posledný deň na podanie priznaní, v utorok 2. apríla, od 8:00 do 19:00.

Úradné hodiny upraví v posledný deň termínu na podanie daňových priznaní aj Slovenská pošta. Občania ako aj firmy budú môcť využiť 2. apríla predĺžené hodiny pre verejnosť na 108 poštách v rámci Slovenska. "Pri vychádzaní zo skúseností z predchádzajúcich rokov budú nadštandardne otvorené pošty väčšinou v okresných a krajských mestách," informovala pošta.

Klienti pošty budú môcť využiť aj služby "nonstop" pošty na Tomášikovej ulici v Bratislave, kde sa budú dať podať daňové priznania až do 24:00 hod. Okrem tejto pošty budú v hlavnom meste predĺžené otváracie hodiny na ďalších štyroch poštách. "V Trnave budú tri pošty otvorené dlhšie, v Banskej Bystrici štyri a v Košiciach šesť pôšt. V Žiline a Prešove budú predĺžené otváracie hodiny na jednej pošte. Celý zoznam rozšírených otváracích hodín dňa 2. apríla 2013 je umiestnený na webovej stránke www.posta.sk," informuje Slovenská pošta.

Povinnosť podať daňové priznanie za minulý rok majú všetci daňovníci, ktorých zdaniteľné príjmy za rok 2012 presiahli 1 822,37 eura. Túto povinnosť si pritom daňovníci musia splniť do utorka 2. apríla 2013. Koniec marca totiž pripadne na nedeľu a v pondelok 1. apríla bude Veľkonočný pondelok. V zmysle daňového poriadku sa v takomto prípade lehota na podanie priznaní posúva na najbližší pracovný deň. Firmy a fyzické osoby si už v tomto roku nemôžu posunúť termín na podanie daňového priznania len na základe oznámenia. Výnimkou sú daňovníci, ktorých súčasťou príjmov sú aj príjmy plynúce zo zahraničia.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.