Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daniari podpísali s Novitechom dodatok v hodnote 837 tis. eur

Kategória: Spravodajstvo

Okrem dodatku s aktuálnym dodávateľom informačného systému pre finančnú správu pribudol minulý mesiac aj dodatok so spoločnosťou IBM Slovensko. Ten podľa ministerstva financií upravuje časový harmonogram už dohodnutých aktivít a nenavyšuje pôvodnú cenu.

BRATISLAVA 16. apríla (SITA) - Finančná správa podpísala s dodávateľom informačného systému, spoločnosťou Novitech Tax, dodatok k zmluve v celkovej hodnote takmer 840 tis. eur. Podľa daniarov si podpísanie dodatku vyžiadali zmeny zákonov na prelome rokov. "Dodatok bol uzatvorený z dôvodu legislatívnych zmien, ktoré boli schválené ku koncu roka 2012 platné pre rok 2013," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Dodatok bol uzatvorený 25. marca tohto roku a jeho hodnota predstavuje 837,2 tis. eur. Na základe dodatku spoločnosť Novitech zapracovala do systému napríklad nové tlačivá k dani z príjmov fyzických a právnických osôb, či vykonala úpravy súvisiace s DPH. Cena za skenovanie daňových dokumentov je v dodatku stanovená na 127 tis. eur. Viac ako 305 tis. eur si podľa zverejneného dokumentu vyžiada migrácia dát z aktuálne používaného informačného systému do pripravovaného informačného systému finančnej správy.

S pripravovaným prechodom na nový informačný systém daniarov súvisí aj ďalší dodatok, ktorý minulý mesiac podpísalo Ministerstvo financií SR so spoločnosťou IBM Slovensko. Dodatok k základnej zmluve bol uzatvorený 28. marca a podľa zverejnených informácií nepredstavuje pre štát žiadnu dodatočnú finančnú záťaž. "Predmetom dodatku je úprava časových harmonogramov a ceny jednotlivých aktivít dojednaných základnou zmluvou. Nedochádza k žiadnemu navýšeniu ceny dohodnutej v základnej zmluve," uviedlo pre agentúru SITA ministerstvo financií. Zmeny harmonogramu vyplývajú podľa rezortu zo zmien termínov realizácie programu UNITAS schválených v minulom roku. "Dôvodom zmien termínov bol kolaps finančnej správy začiatkom minulého roka súvisiaci s neúspešným projektom KONS," dodáva ministerstvo.

Košická spoločnosť Novitech sa stala dodávateľom informačného systému pre finančnú správu opätovne v apríli minulého roka po tom, čo daniari upustili od nasadenia informačného systému KONS. Pre návrat k pôvodnému dodávateľovi sa vtedajšie vedenie finančnej správy rozhodlo po problémoch, ktoré sprevádzali uvedenie nového systému do prevádzky.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.