Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daň z finančných transakcií bude najskôr v roku 2016

Kategória: Spravodajstvo

Dohodli sa na tom v pondelok ministri financií krajín eurozóny.

BRUSEL 6. mája (SITA, Reuters) - Vybrané krajiny eurozóny zavedú daň z finančných transakcií najskôr v roku 2016. Dohodli sa na tom v pondelok ministri financií krajín eurozóny (Eurogroup). Ministri pritom zatiaľ nevyriešili, ako by táto daň mala vyzerať. Zatiaľ teda nie je známy rozsah a ani sadzba tejto dane. V pondelok o tom informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na diplomatické zdroje.

Agentúra uviedla, že ministri financií z jedenástich krajín eurozóny odsúhlasili, že zabezpečia právny základ pre daň z finančných transakcií do konca tohto roku. Tieto krajiny by mali daň zaviesť od roku 2016. Medzi týmito štátmi je napríklad aj Nemecko a Francúzsko. Európski predstavitelia pôvodne predpokladali, že daň z finančných transakcií vynesie ročne 35 mld. eur. Prepracovaná podoba dane by podľa odhadov mala priniesť iba zlomok z tejto sumy.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.