Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Čakanie na potvrdenia z daňových úradov sa skrátilo

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

Finančné riaditeľstvo SR tvrdí, že na potvrdenie o výške príjmu alebo o daňových nedoplatkoch sa už čaká celkovo kratšie, ako začiatkom tohto roka

 

 

 

 

 

 

BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Na potvrdenia o výške príjmu alebo potvrdenia o daňových nedoplatkoch sa už na daňových úradoch nečaká tak dlho, ako pred niekoľkými mesiacmi. Informuje o tom Finančné riaditeľstvo SR, podľa ktorého sa v porovnaní s úvodom tohto roka lehoty pri vybavovaní týchto potvrdení celkovo skrátili.

"Potvrdenia sa vybavujú najneskôr do týždňa, iba v ojedinelých prípadoch, kedy je potrebné detailnejšie preverovanie a posudzovanie stavu nedoplatkov, resp. údajov uvedených v daňových priznaniach, trvá vybavenie potvrdenia dlhšie, avšak nie viac ako dva týždne," uvádza v správe Finančné riaditeľstvo SR. V mnohých prípadoch už útvary správy daní vybavujú túto agendu operatívne do dvoch až troch dní, čo je stav porovnateľný s predchádzajúcimi rokmi.

K tomuto posunu prispelo podľa Finančného riaditeľstva SR najmä zvýšené úsilie zamestnancov daňových úradov smerované k vyrovnaniu sa s nezrovnalosťami v evidencii daňových povinností z úvodu roka, ako i úpravy v organizácii práce v internom prostredí.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.