Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Ak sa vláda ČR nedohodne na škrtoch, hrozí jej rozpad

Kategória: Spravodajstvo

Minister financií Miroslav Kalousek na otázku, či stabilizácia verejných rozpočtov je jediným dôvodom, pre ktorý jeho strana TOP 09 zostáva v koalícii, odpovedal, že to je jediný silný dôvod.

PRAHA 18. marca (SITA, Mediafax) - Ak sa česká vláda nedohodne na ďalších škrtoch, tak sa končí akýkoľvek dôvod na jej existenciu. V nedeľu to v českej televízii ČT povedal podpredseda strany TOP 09 a minister financií Miroslav Kalousek. "Úprimne povedané je to jediný silný dôvod, prečo pre nás má zmysel zostávať v koalícii," odpovedal Kalousek na otázku, či stabilizácia verejných rozpočtov je jediným dôvodom, pre ktorý TOP 09 zostáva v koalícii.

"Pre očakávaný nižší výber daní a príjmov z poistného a sociálneho zabezpečenia chce vláda už v tomto roku zmraziť výdavky štátneho rozpočtu za 23,6 mld. CZK. Úspory by sa mali najviac týkať rezortov práce a sociálnych vecí, obrany a školstva. Kalousek v nedeľu pre českú televíziu ďalej naznačil, že vláda chce zdaniť bohatých ľudí 30 percentami. "Pre verejné rozpočty by sme tým získali štyri až päť mld. CZK," poznamenal Kalousek.

(1 EUR = 24,511 CZK)

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.