Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Kažimír považuje záujem o bločkovú lotériu za úspech

Kategória: Spravodajstvo

Minister financií oceňuje aj kritickú verejnú diskusiu, lebo aj vďaka nej je o lotériu záujem.

BRATISLAVA 18. septembra (SITA) - Za prvé dva dni fungovania bločkovej lotérie spotrebitelia zaregistrovali 1,16 mil. bločkov, čo minister financií Peter Kažimír považuje za úspech. "Za prvé dva dni sa zaregistrovalo vyše 1 mil. registračných dokladov, pričom bežne sa v Tipose zaregistruje 800 tis. tiketov za mesiac. Považujem to za obrovský záujem zo strany ľudí," uviedol Kažimír po stredajšom rokovaní vlády.

Rezort financií je podľa Kažimíra vďačný aj za kritickú verejnú debatu, lebo aj vďaka nej sa o lotérií diskutuje. "Kľúčom je to, aby ľudia mali záujem kontrolovať registračné doklady, aby boli našimi ďalšími kontrolórmi. Cieľom je lepší výber DPH," dodal Kažimír.

Za prvé dva dni sa do bločkovej lotérie zaregistrovalo vyše 1,16 mil. bločkov, pričom až 1,12 mil. bločkov spotrebitelia zaregistrovali prostredníctvom internetovej stránky a mobilných aplikácií. Vyše 29 tis. bločkov spotrebitelia zaregistrovali cez zberne Tiposu, 9 tis. bločkov spotrebitelia zaregistrovali cez SMS správy a takmer 3 tis. bločkov v obchodnej sieti Ševt. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Tiposu Rastislav Čépe.

Národná bločková lotéria odštartovala 16. septembra tohto roku, pričom spotrebitelia môžu do nej zapojiť bločky s hodnotou vyššou ako 1 euro vydané od 1. septembra. Lotéria bude prebiehať v dvoch kolách, ktoré Tipos nazval prvá šanca a druhá šanca. V rámci prvej šance môžu súťažiaci raz za 14 dní vyhrať peňažnú výhru vo výške až 10 tis. eur. V druhej šanci raz za 28 dní bude výhrou osem áut v hodnote 10 tis. eur, pričom z každého samosprávneho kraja vyžrebujú jedno auto. Cieľom bločkovej lotérie je zníženie únikov na dani z pridanej hodnoty.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.