Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Z praxe

Služby podliehajúce pokladnici e-kasa klient - taxikári

Kategória: Z praxe Zdroj: FR SR

Môže taxikár, ktorý vydá zákazníkovi doklad z taxametra, zaevidovať celkovú sumu zaplatenej ceny (tržbu) do virtuálnej registračnej pokladnice (ďalej len „VRP“) až na konci pracovnej zmeny?

Nemôže, zaevidovanie tržby vo VRP je taxikár povinný vykonať následne po každom prijatí tržby. Nie je možné sumu platenej ceny zaevidovať vo VRP neskôr, napr. po skončení zmeny.

Čo v prípade, ak pri nahrávaní celkovej sumy zaplatenej ceny (tržby) do VRP, taxikárovi vypadne internetové pripojenie a tržbu sa mu nepodarí  nahrať do VRP?

V prípade, ak pri zaevidovaní tržby do VRP vypadne internetové spojenie, je taxikár povinný vyhotoviť paragón

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálna téma

Suma stravného aj cestovných náhrad sa od 1. septembra opäť zvýši

MPSVaR MPSVaR

V Zbierke zákonov dňa 6. 8. 2022, vyšlo opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré navyšuje stravné príspevky pre zamestnancov. Minimálna hodnota stravného lístka sa v reakcii na zvýšenie stravného počas pracovnej cesty od 1. septembra 2022 zvýši na 4,80 eura. Znamená to aj zvýšený príspevok na stravu pre zamestnancov, keďže 55 % z tejto sumy uhrádza zamestnávateľ.