Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Minister zdravotníctva chce zdaniť niektoré nápoje

Kategória: Spravodajstvo

Taliansky minister zdravotníctva Renato Balduzzi pravdepodobne navrhne daň z nápojov v sume 3 eurocenty na fľašu s cieľom získať 250 mil. eur. Francúzsko vlani zdanilo nealkoholické nápoje s cieľom pomôcť boju proti obezite. Očakáva sa, že toto opatrenie v tomto roku do štátnej kasy prinesie 280 mil. eur.

 

 

 

RÍM 27. augusta (SITA, Reuters) - Taliansky minister zdravotníctva uvažuje o tom, že do návrhu zákona o výdavkoch, o ktorom má vláda rokovať tento týždeň, zapracuje zdanenie nápojov považovaných za nezdravé. V pondelok to povedal predstaviteľ rezortu zdravotníctva. Potvrdil, že minister zdravotníctva Renato Balduzzi pravdepodobne navrhne daň z nápojov v sume 3 eurocenty na fľašu s cieľom získať 250 mil. eur. Neobjasnil, ktorých nápojov sa to dotkne.

Francúzsko vlani zdanilo nealkoholické nápoje s cieľom pomôcť boju proti obezite. Očakáva sa, že toto opatrenie v tomto roku do štátnej kasy prinesie 280 mil. eur. Poslanci v USA tiež uvažovali o prijatí podobného zákona, ale narazili na odpor odvetvia vyrábajúceho nápoje. Hlavnými predajcami nápojov na talianskom trhu sú spoločnosti Nestlé, Coca Cola a Sanpellegrino Group.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov